קורס בניית אתרים אונליין 2023: איפה כדאי ללמוד?

מחפשים ללמוד את התחום של בניית אתרים?
בכתבה הזאת אני אסביר מה לומדים בקורס בניית אתרים אונליין, האפשרויות השונות ללמוד, למי זה מתאים, ואיך לבחור את הקורס הטוב ביותר.

תוכן עניינים

קורס בניית אתרים אונליין

מה לומדים בקורס בניית אתרים?

למי שלא מכיר את התחום הדבר הזה יכול לבלבל, בעצם כשמדברים על לימודי בניית אתרים, זה יכול להתפרש בשני אופנים מאוד שונים.

קורס בניית אתרים בקוד

בעצם מדובר בלימוד שפות תכנות שאיתם בונים אתרי אינטרנט, השפות הבסיסיות הם html css וגם בדר”כ  java script, היום נפוץ יותר ללמוד full stack כשהכוונה ללמוד גם שפות של צד לקוח וגם שפות של צד שרת כמו php mysql ועוד.

קורס בניית אתרים בוורדפרס ואלמנטור

האפשרות השנייה שהולכת ונעשית נפוצה יותר מיום ליום, היא לבנות אתרים על גבי הפלטפורמה הפופולרית וורדפרס, וורדפרס הינה מערכת לניהול תוכן, שבעצם מאפשרת לבנות אתרים בלי לדעת קוד בכלל.

לאחרונה גם נוספו לוורדפרס תוספי פייג’ בילדרים כשהפופולרי שבהם הוא אלמנטור, באמצעות אלמנטור אפשר לעצב את עמודי האתר ברמה מאוד גבוה, ושוב בלי לדעת בכלל לכתוב קוד.

בכתבה הזאת, אני מתחייס בעיקר לסוג הזה של לימודי בניית אתרים.

האפשרויות ללימודי בניית אתרים

 1. למידה עצמית באינטרנט – כמו כמעט כל דבר, האינטרנט מלא בהדרכות כתובות או סרטונים על בניית אתרים עם וורדפרס ואלמנטור, רוב החומר בדר”כ באנגלית אבל ישגם בעברית.
  החסרון הוא בזבוז זמן רציני על מציאת הדרכות איכותיות, ובעיקר חלק גדול מההדרכות לא מספיק מעודכנות ויכולות לגרום לכם ללמוד בצורה לא נכונה.
 2. למידה בקורס בניית אתרים פיזי – יש היום לא מעט מכללות ובתי ספר שונים שמלמדים בניית אתרים, אם כי מההתרשמות שלי מכיוון שהתחום חדש יחסית, רמת הלימודים לא מאוד גבוהה, היתרון בעיקר לכאלה שצריכים את המחויבת והתרגילים, החסרונות זה המחיר היקר והמחויבות להגיע למקום והזמנים.
 3. קורס בניית אתרים אונליין – זו לדעתי הדרך המומלצת ללמוד את התחום הזה, לא צריך לצאת מהבית, אפשר ללמוד בזמן ולפי הקצב שנוח לכם, וגם המחיר זול דרמטית, ומההתרשמות שלי, בניגוד למקצועות אחרים, רמת הלימודים בקורסים פיזיים לא גבוהה יותר.

מה לומדים בקורס וורדפרס אלמנטור

הבסיס בכל מקום זהה,

בהתחלה ילמדו על דומיינים, אחסון אתרים, התקנת וורדפרס, והגדרות וורדפרס בסיסיות, כמו גם על תבניות וורדפרס ותוספים לוורדפרס.

ואח”כ רוב הקורס יתמקד בבניה עם התוסף אלמנטור.

החומר הזה מספיק בשביל לבנות אתרי תדמית, אבל אם אתם ממש רוצים לעסוק בזה,  יש עוד דברים שאתם חייבים לדעת.

 1. קידום אתרים בסיסי – קידום אתרים זה תחום נרחב אבל בונה אתרים חייב לדעת ידע בסיסי בקידום אתרים, כמו לדעת האם האתר יעלה בתוצאות רלוונטיות, חיבור האתר לאנליטיקס וקונסול ועוד.
 2. ווקומרס – התוסף ווקומרס הוא התוסף הפופולרי להפוך את וורדפרס לאתר מכירות, יש הרבה מה ללמוד בתוסף עצמו, כמו גם להכיר תוספים לווקומרס.
 3. פוסטים ושדות מותאמים אישית – מדובר במשהו שנצרך עבור אתרים עם תוכן שחוזר על עצמו, כמו אתרי אינדקסים, אתרי נדל”ן ויד 2 וכד’.
 4. ידע כללי בוורדפרס – זה כולל הכרת מגוון של תוספים ותבניות לפיצ’רים שונים, הגדרות מתקדמות בוורדפרס בניית בלוגים עוד.
 5. עקרונות לעיצוב אתרים – עיצוב אתרים הוא תחום גדול בפני עצמו. פעם בדר”כ קודם כל היה את המאפיין והמעצב שעיצב את  האתר על פוטושופ סקטצ’ או פיגמה, ואח”כ מתכנת בנה את האתר על פי המעצב. כיום זה עדיין נכון לגבי אתרים ואפליקציות גדולים לעומת זאת אתרים קטנים יותר, בדר”כ הבונה אתרים הוא גם זה שיעצב אותו, מה שאומר שאתם בהחלט רוצים ללמוד את תחום העיצוב הדיגיטלי.

איזה קורסים לבניית אתרים אונליין קיימים כיום?

אני בהחלט לא מכיר את כל הקורסים, אבל הנה הידועים שבהם:

הקורס וורפרס בקלות של דימה קגנוביץ’ (יזמניק)

דימה קגנוביץ’ מגיע מעולם השיווק הדיגיטלי, והקורס שלו הוא כנראה הוותיק בתחום, בעמוד הקורס לא מופיע סילבוס מפורט (וזה נראה שהקורס כולל רק חומר לבניית אתרים בסיסי ולא מעבר לזה), מחיר הקורס הוא 3985 ש”ח. לעמוד הקורס.

הקורס של חוליאן טרומפר

חוליאן גם הוא מגיע בעיקר מעולם השיווק דיגיטלי ו – seo, הקורס שלו הוא המקיף ביותר, וכולל בניית אתרים בסיסית, אתרי בלוגים, אתרי מכירות (ווקומרס), קידום אתרים, הדרכה על גוגל אנליטיקס ועוד, מחיר הקורס 2950 ש”ח. לעמוד הקורס.

הקורס של שגיא שרייבר

שגיא הוא מעצב דיגיטל ידוע, בעל הבלוג המפורסם – פיקסל פרפקט, לשגיא יש כמה קורסים אונליין כמו יסודות העיצוב, עושים קריירה ועוד. לאחרונה השיק שגיא בשיתוף פעולה עם עידו ליש, קורס מקיף על בניית אתרי וורדפרס עם אלמנטור, הקורס מקיף מאוד, ומתמקד יותר על הפן העיצובי, כמו גם על התנהלות מול לקוחות וכדו’. מחיר הקורס 3799 ש”ח. לעמוד הקורס.

קורס בניית אתרים למתחילים - איזיפרס

כן, גם לי יש קורס לבניית אתרים אונליין, הקורס קצר וממוקד יותר, ומכסה כל מה שצריך לדעת בשביל לבנות דפי נחיתה, אתרי תדמית ואתרי מכירות ברמה גבוהה.
הקורס גם כולל חלק על עיצוב אתרים, ומדריך לתחילת עבודה בתחום, כמו, מציאת לקוחות ראשונים, תמחור נכון ועוד.
הקורס מעודכן מאוד, ויש גם תמיכה אישית מלאה שלי. מחיר הקורס 650 ש”ח. לעמוד הקורס.
בנוסף לקורס בניית אתרים למתחילים, יש גם קורס אלמנטור למתקדמים, קורס ניהול ופיתוח אתרי מכירות, וקורס קידום אתרים.

כמו שכבר כתבתי אני כמובן לא מכיר את כל האפשרויות, אני כן מכיר כמה שלא הכנסתי כאן ברשימה, מכיוון שמההתרשמות שלי מדובר בקורסים ישנים ולא מעודכנים ובתחום הזה זה ממש קריטי, כך שאני ממליץ לכם מאוד לברר את זה לפני שאתם נרשמים לאיזה שהוא קורס בתחום.

תכל'ס, איזה קורס בנית אתרים לבחור?

התשובה לזה תלויה בעיקר למה אתם מעוניינים ללמוד את התחום.

אם אתם רק רוצים לבנות אתר תדמית לעסק או שאתם עוסקים בתחום הדיגיטל או העיצוב ואתם מעוניינים גם להוסיף לסל השירותים שלכם בניית אתרים, הייתי ממליץ על הקורס שלי (איך לא), מכיוון שהוא קצר וממוקד יותר, ומלמד רק את מה שצריך.

לעומת זאת אם אתם מעוניינים ממש ללמוד בניית אתרים כמקצוע ולעבוד בעיקר בזה, תצטרכו לדעת יותר מרק לבנות אתרי תדמית.
אפשר לקחת כמה מהקורסים שלי, או לבחור את הקורס של חוליאן טרומפר או של שגיא שרייבר.
מההתרשמות שלי, עיקר ההבדל שבקורס של חוליאן הוא מכסה יותר תחומים, למשל, קידום אתרים ועוד, לעומת זאת בקורס של שגיא תקבלו יכולות עיצוב גבוהות יותר (וגם הדרכות לבניית קריירה).

לאחרונה כתבתי מאמר נוסף על לימודי בניית אתרים ב- 2023

3 Responses

 1. תודה, זה עשה לי סדר בראש איפה כדאי ללמוד
  אבל האם גם כיום הקורסים שלך חסרים בנושאים שהזכרת למעלה (יכולות עיצוב, קידום אתרים וכ’ו)? או שהפוסט לא מעודכן?
  כי בנושאי הקורסים שלך כן כתוב שהדברים הנ”ל קיימים (או שהם קיימים רק בקצרה ולא באריכות כמו הקורסים שהמלצת עליהם פה?)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פעם בשבוע אני שולח ניוזלטר
עם כל המאמרים החדשים באתר
מעניין אותך?