קידום אתרים בסיסי – הרשימה המלאה

אם התעניינתם קצת בקידום אתרים בטח נתקלתם באין ספור הדרכות ועצות מה כדאי לעשות, השתדלתי כאן להביא את הרשימה הבסיסית והמוכחת של קידום אתרים.

כמובן שיש עוד המון שאפשר לעשות, אבל אם אתם חדשים בתחום כדאי לכם להתחיל עם הרשימה הזאת.

1. הרשמה לגוגל קונסול ואנליטיקס

חוץ מאינדוקס האתר בגוגל, אתם חייבים לרשום את האתר בגוגל קונסול כך שבמשך הזמן תוכלו לעקוב באיזה מילות מפתח האתר שלכם עלה בתוצאות, איזה דפים עולים בתוצאות ועוד.

גם גוגל אנליטיקס הוא חשוב תוכלו לראות באיזה דפים הגולשים מתעניינים יותר וכו’.

2. מחקר מילות מפתח

אתם חייבים לעשות מחקר מילות מפתח מהסיבה הפשוטה, לראות מה אנשים מחפשים, הדרך הפשוטה פשוט להתחיל להקליד את הנושא שלכם בגוגל ולראות את ההצעות של גוגל, גוגל מציע רק דברים שאנשים מחפשים והרבה, תבחרו מבין ההצעות של גוגל משפט ארוך וספציפי מספיק (זנב ארוך) שרלוונטי לתוכן שלכם, ובתוכן שלכם תעשו כמה שיותר אופטמיזציה לביטוי הספציפי הזה, עוד כלים בסיסיים למחקר מילות מפתח הם, ubersuggest והכלי למחקר מילות מפתח של גוגל (לצורך כך תצטרכו לפתוח חשבון בגוגל אדס).

3. עריכת תגי המטא

תגי המטא זה בעצם הכותרת והתיאור שמופיע בתוצאות שעולות בגוגל, אפשר בקלות לכתוב מה יופיע שם באמצעות התוסף yoast,

אז מה אתם רוצים לכתוב שם?

קודם כל את מילות המפתח שלכם, וכמה שיותר בתחילת המשפט, חוץ מזה אתם רוצים שהכותרת והתיאור ישכנע את המחפש בגוגל להיכנס לאתר שלכם(חוץ מתנועה לאתר זה גם יקדם אתכם בגוגל אם אחוז גדול יותר של מחפשים יבחר באתר שלכם).

 

4. יצירת מפת אתר

מפת אתר עוזרת לגוגל להבין טוב יותר את מבנה האתר שלכם, גם זה אפשר בקלות על ידי התוסף הנ”ל.

5. שיפור מהירות טעינת האתר

אם האתר שלכם לא איטי בצורה נוראה, זה לא כל כך משנה לקידום האתר אבל בכ”ז ככל שהאתר יטען מהר יותר כך הוא יתקדם בגוגל, הדברים הבסיסיים שתוכלו לעשות לשיפור המהירות הם, תבנית מהירה, אפטמיזציה לתמונות באתר, תוסף קאשינג, ותוסף לאופטמיזציה, והכי חשוב לבחור בחברת אחסון מהירה ואמינה.

6. תוכן מעולה

הדבר הכי חשוב כנראה בקידום אתרים הוא התוכן, אין מה לעשות בשביל להתקדם צריך לכתוב תוכן באמת טוב, אז איך עושים את זה, האמת היא שזה די פשוט, חפשו את מילות המפתח הרלוונטיות לכם, ותבדקו באתרים שעולים את התוכן שהם כתבו, תאספו כמה אתרים כאלה, ופשוט תכתבו את התוכן שלכם בצורה רחבה מקיפה ומעניינת יותר.

חשוב מאוד שהתוכן לא יכביד על הגולשים, הרעיון זה לחלק כמה שיותר לפסקאות, ולשלב תמונות וגרפיקה בתוכן.

7. קישורים חיצוניים (backlinks)

קישורים חיצוניים (כלומר קישורים מאתים אחרים לאתר שלכם), הם מאבני היסוד של קידום אתרים, וכנראה הדבר שהכי קשה לעשות, בגלל שזה לא תלוי בכם אלא בבעלי אתרים אחרים, באופן כללי אם התוכן שלכם יהיה איכותי כנראה שבמשך הזמן אתרים אחרים יפנו אליכם באופן טבעי, חוץ מזה אפשר לנסות לכתוב מאמרי אורח באתרים אחרים, אבל חשוב להבין שקישורים חיצוניים שבאמת מועילים הם רק מאתרים שרלוונטיים לאתר שלכם, כמו גם כמה האתר שמקשר אליכם איכותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פעם בשבוע אני שולח ניוזלטר
עם כל המאמרים החדשים באתר
מעניין אותך?