התבניות המומלצות לוורדפרס ואלמנטור ב- 2023

מחפשים תבנית וורדפרס טובה ומהירה לאתר שלכם?

הנה כתבה מקיפה על כל התבניות המומלצות ביותר (בחינם ובתשלום), לוורדפרס ואלמנטור.

בנוסף נעבור גם על תבניות מומלצות לווקומרס (woocommerce), כמו גם לאתרים מיוחדים (כמו אתרי חדשות, אינדקסים ועוד).

הכתבה הזאת מתמקדת במושג הרגיל של תבניות, אם אתם מחפשים תבניות וטמפלטים מוכנים לאתר, הנה פוסט על למעלה מ-2000 תבניות וטמפלטים מוכנים לאלמנטור בחינם.

אז לפני שנתחיל את הרשימה, לפי איזה פרמטרים מדדנו את התבניות?

כאשר התשובה לזה תסביר, איך זה שברשימה הזאת, לא מופיעות תבניות נמכרות מאוד, כדוגמת avada ,enfold, ועוד.

1. תבנית קלה, כן, הרבה מאותם תבניות רבי מכר, עמוסות בפיצ’רים שונים, כאשר זה לא התפקיד של תבנית אלא של תוספים, הבעיה כאשר זה בתבנית, שא”א לכבות את זה גם אם אתם לא משתמשים בזה, מה שיכביד על האתר שלכם.

2. תבניות לאלמנטור, בהנחה שאתם משתמשים באלמנטור, אתם רוצים שהתבנית תהיה מותאמת לאלמנטור, הסיבה שאתם בכלל רוצים לעבוד עם אלמנטור ולא עם הפייג’ בילדרים של התבניות השונות היא, שלא לכבול את עצמכם לתבנית אחת, חוץ מכל המעלות האחרות של אלמנטור.

3. תבניות מהירות, מדובר באחד הפקטורים המשמעותיים ביותר בבחירת תבנית, במיוחד למשתמשי אלמנטור (שלעיתים מייצר קוד קצת ארוך יותר), אתר שנטען מהר נותן חווית משתמש טובה יותר, כמו גם קידום בגוגל.

4. טמפלטים ווידג’טים, רבים מהתבניות נותנות אפשרות להורדת אתרי דמו, יש כאלה שאוהבים לעבוד כך ויש כאלה שלא, יש גם תבניות שמוסיפות ווידג’טים שימושיים לאלמנטור.

אז שנתחיל?

תוכן עניינים

תבניות וורדפרס ואלמנטור - אתרי תדמית

אחת התבניות החינמיות והפופולריות ביותר לוורדפרס היא אסטרה, אסטרה היא אחת התבניות המהירות ביותר אם לא המהירה ביותר לוורדפרס, ובנויה באופן מצויין לאלמנטור, לאסטרה יש המון אתרי דמו שאפשר להתקין על האתר בצורה פשוטה מאוד, חלקם בתשלום אבל יש גם המון חינמיות.

אפשר לראות כאן את אתרי הדמו שלהם.

אני לא רואה הרבה תועלת מגירסת התשלום שלהם (במיוחד אם יש לכם אלמנטור פרו)

כפי ששמה מרמז התבנית הזאת פותחה ע”י אלמנטור, והיא התבנית שהכי נוחה ומותאמת לאלמנטור, אם כי היא רלוונטית רק אם אתם הולכים לעצב את ההידר ופוטר עם אלמנטור, ובשביל זה תצטרכו את גרסת הפרו (אמנם יש גם תוסף חינמי שיעשה את זה – אפשר לראות על זה במאמר תוספים מומלצים לאלמנטור).

לדברי אלמנטור התבנית היא המהירה ביותר, מה שהגיוני מכיון שזו בעצם תבנית ריקה שנשענת על העיצוב של אלמנטור, אם כי יש לא מעט שטוענים, שעדיין אסטרה ואושן מהירים ממנה.

לשלום אלמנטור אין אתרי דמו לתבנית.

לאתרי ווקמורס, לא כ”כ מומלצת התבנית הזאת, בגלל שהיא משאירה כמה מעמודי ווקמרס ללא כל עיצוב.

גם כאן תבנית פופולרית מאוד, ומהירה גם כן, לדעתי טיפה יותר מסובכת מאסטרה, ואם אתם מתחילים הייתי מעדיף את אסטרה, אם יש לכם ווקמורס באתר, wp ocean, נותן המון אפשרויות מאוד מועילות שאין בתבניות אחרות, א”כ לפעמים זה מתנגש עם אלמנטור (בעיצוב הווקמורס).

כמו לאסטרה גם לאושן יש כמה אתרי דמו לא רעים א”כ פחות מבחר ממה שיש לאסטרה להציע.

גירסת התשלום באושן נעשית בצורה מוזרה, וגם כאן אני לא מוצא הרבה תועלת.

התבנית phlox קצת פחות מוכרת מהתבניות הקודמות, וגם קצת שונה, היא לא מהירה מאוד (אבל ממש לא איטית), לעומת זאת התבנית הזאת גם בגירסה החינמית מוסיפה המון דברים שימושיים במיוחד למשתמשי אלמנטור, כמו ווידג’טים חדשים לאלמנטור, אפשרויות פרלקס ועוד, גם בתבנית יש עוד המון דברים שבדר”כ אין בתבניות חינמיות, כמו פרילודר (תמונה לפני טעינת הדף), גלילה חלקה ועוד.

אחד הדברים שבם מתמקדת התבנית היא על אתרי פורפוליו, כאשר התבנית מוסיפה פוסט טייפ של פוטפוליו, ויש כמה ווידג’טים מדהימים להצגת הפוטפליו, אם אתם בונים אתר פוטפליו זה בהחלט התבנית המומלצת ביותר.

לפלקס יש גם אתרי דמו, ונראה שכאן השקיעו קצת יותר בעיצוב מבתבניות האחרות.

גירסת הפרו נותנת ערך יותר מהאחרות כאשר היא בעצם מוסיפה תוספי פרימיום פופולריים (שבדר”כ בתשלום), כמו סליידר רבלושן ותוספים לאלמנטור.

 היא תבנית ידועה של חברת קוד אינטראקטיב הידועה.

התבנית היא מהנמכרות ביותר ב themeforst ולאחרונה היא הוספה אינטגרציה מלאה עם אלמנטור כולל ספריה ענקית של אתרי דמו (המרשים ביותר לדעתי) וגם תוספת של הרבה ווידג’טים לאלמנטור (לא מאוד מרשים), כדאי להציץ ולהתרשם.

תבניות מומלצות לווקומרס (woocommerce)

אז עם בעבר בדר”כ בשביל לבנות אתר יפה בווקומרס הצריך תבנית פרמיום, כיום גם כאן נכנס אלמנטור (בגרסת הפרו), ומאפשר לנו לעצב את עמוד החנות הארכיונים ועמודי המוצר עם אלמנטור, וזה כנראה האפשרות הכי טובה כיום.

אז למרות זאת, אם אתם בונים אתר עם ווקומרס אני לא ממליץ להשתמש בתבנית הלו hello elementor, הסיבה שעמודים של ווקמורס כמו העגלת קניות תשלום והחשבון שלי ישארו ללא עיצוב (אמנם עם אלמנטור 2.9 אפשר לסדר את זה), חוץ מזה תרצו עוד כמה אפשרויות כמו מה ופיע בעמודי הארכיון ועוד שאין בתבנית הזאת.

אז מה כן?

אסטרה היא אפשרות מצויינת, היא לא מוסיפה הרבה, אבל כן את הדברים הבסיסיים כמו עיצוב של עמודי ווקומרס, אפשרות לקבוע מה יופיע בעמודי ארכיון (המחיר, חוות דעת, הוספה לסל וכד’), ועוד.

אושן היא ללא ספק התבנית החינמית הטובה ביותר לווקומרס, אם יכולת לעצב כמעט הכל בווקומרס דרך ההתאמה אישית, ועוד המון אפשרונות צוינות כמו תהליך תשלום חלק, הצצה מהירה במוצרים ועוד.

החסרון היחיד זה ההתנגשות עם אלמנטור, אם אתם משתמשים בתבנית הזאת אז אתם תראו שכאשר אתם מעצבים את עמודי החנות ארכיונים ועמודי המוצר עם אלמנטור, חלק מהדברים לא יעבדו.

flatsome היא תבנית המיועדת לווקומרס הנמכרת ביותר ב-themefores (וכנראה שבכלל).

מדובר בתבנית באמת מעולה אם אין ספור אתרי דמו מוכנים, והמון פיצ’רים כמו עמודי עגלה ותשלום מעוצבים, חיפוש מתקדם, הצצה מהירה, עיצוב בועת מבצע, ווישליסט, אופקנבס פילטר ועוד המון.

אז מה החיסרון?

החיסרון העיקרי של התבנית זה שיש לה פייג’ בילדר משלה (בשם ux buildir), מעבר לעובדה שזה מצריך למידה חדשה, הבילדר לא משתווה ליכולות של אלמנטור.

תבניות וורדפרס יעודיות

חוץ מהתבניות הרגילות לאתרי תדמית או אתרי מכירות, הנה כמה תבניות וורדפרס מומלצות, עבור אתרים מסוימים.

תבניות עבור בלוגים ואתרי חדשות

soledad היא תבנית מעולה לאתרי חדשות ובלוגים (גדולים), היא בנויה כולה על אלמנטור, עם המון אתרי דמו, וווידג’טים חדשים לאלמנטור שמיועדים לאתרי חדשות.

האפשרות השנייה היא להשתמש בתוסף jetblog.

תבניות וורדפרס מומלצות עבור אתרי נדל"ן ואינדקס

אם אתם מעוניינים לבנות אתרי נדל”ן או ליסטינג (אתרי קטלוג)בדומה ליד 2 או דפי זהב וכד’, יש כמה דברים שתצטרכו מעבר לאתרים רגילים כמו אפשרות לגולשים להכניס פרטים, סינון מתקדם, שדות מיוחדים, ועוד.

יש אפשרות להשתמש בתוספים שונים כמו acf וכד’, ואפשר להשתמש בתבנית שיש בה בדר”כ פתרון להכול ביחד. 

RealHomes

realhomes היא תבנית מעולה והמובילה לאתרי נדל”ן, בנויה על אלמנטור וקלה יחסית להבנה.

תבנית מדהימה עבור אתרי ליסטינג – כמו אתרי אינדקס עסקים או יד 2 וכד’ (לא יאומן אבל הדפי זהב האמריקאית משמשים בתבנית הזאת), עד עכשיו לתבנית היה חסרון שהיא היתה בנויה על הויזואל קומפוזר, ממש לאחרונה התבנית הוסיפה אינטגרציה לאלמנטור והיא כנראה המומלצת ביותר.

עוד תבנית מובילה לאתרי ליסטינג, בנויה כולה על אלמנטור.

תבניות וורדפרס מומלצות עבור רשתות חברתיות

אם תכננתם לפתוח את הפייסבוק הבא, התבנית הזאת תעזור לכם.

6 תגובות

 1. מאמר מחכים ומועיל.
  רציתי לשאול
  אני מחפש תבנית לאתר עבור בתי אירוח
  משהו בסגנון של בוקינג / אייר bnb
  אתה מכיר תבנית מתאימה?
  תודה

 2. האם יש תבניות או תוספים לאינדקס עסקים חינמיים?
  עקרוני מה שאניצריך זה אינדקס קטן יחסית לא משהו שהגולשים יכולים לערוך בשום צורה
  אבל שכן יהיה אופציה של ביקורות על כל עסק
  והכי חשוב לי שע”י לחיצה על כפתור יוכלו לראותאת פרטי העסק כגון טל’ וכדו’ ולא יוכלו לראות את זה בלי לחיצה
  שנית שיוכלו ללחוץ רק מחוברים וברמות שונות של מנויים
  תודה רבה רבה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פעם בשבוע אני שולח ניוזלטר
עם כל המאמרים החדשים באתר
מעניין אותך?